Azar’ın Avantajlarından Siz de Yararlanın

Görüntülü chat uygulamaları her geçen gün artış gösterse de birçok kullanıcının en çok tercih ettiği uygulama şüphesiz Azar oldu. Azar’ın son yayımlamış olduğu veriler sonrasında uygulamanın 190’dan fazla ülkede faaliyette olduğu bilinmektedir. Neredeyse dünyada her ülkede kullanılan bu uygulama kişilere birçok avantaj sağlamaktadır.  Gelin bunları beraber inceleyelim;

  • 190’dan fazla ülkede kullanılan bu uygulama ülkemizdeki insanların arkadaş çevrelerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.
  • Gelişen arkadaş çevreleri ile vatandaşlarımız hem eğlenebilmekte hem de sosyalleşebilmektedir.
  • Kişiler Azar aracılığıyla hem farklı ülkelerden insanları tanıma fırsatı elde etmişler hem de tanıdıkları kişilerin yaşadıkları ülkeye ait değerleri, normları ve kültürleri öğrenme fırsatı yakalamışlardır.
  • Kullanıcıların bir kısmı yabancı dil öğrenmeye hevesli olan kişilerden oluştuğu için uygulama bünyesinde bulunan her kişi eşleştiği ülkelerdeki kişilerin dillerini öğrenme ve pratik yapma imkânı bulmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamayı kullanan kişiler herhangi bir dil öğreniyorsa o bölgeyi seçerek oradaki insanlarla eşleşip öğrendikleri bu yeni dilde hem kelime haznelerini geliştirebilmekte hem de akıcı bir şekilde konuşabilmektedirler.

Azar görüntülü sohbet uygulamasını indirip kullanan kişi sayısının günümüzde 100 milyonu aştığı bilinmektedir. Kişilerin herhangi bir ülke ayırt etmeksizin yaptığı eşleşmeler sonucunda uygulama bünyesinde ilk çıkış tarihinden günümüze kadar 44 milyardan fazla eşleşmenin sağlandığı bilinmektedir. 44 milyar eşleşme arasından 37 milyar kişinin arkadaş olarak ekleşmesi ise kullanıcıların uygulamada geçirdikleri zamandan keyif aldığını göstermektedir.

Azar İndirme İşlemi

Azar kullanmak isteyen kullanıcıların Android veya İos işletim sistemine sahip bir akıllı telefon veya tablet sahibi olması gerekmektedir. Kişiler Android cihazlar için Google play üzerinden Azar indirme yaparken İos işletim sistemi ile çalışan cihazlar için App Store üzerinden ücretsiz indirme yapabilmektedir.

Azar Avantajları

Azar görüntülü sohbet uygulamasının yukarıdaki avantajlarının yanı sıra kullanıcıları için sunduğu birçok özellik kullanıcıların farklı avantajlardan yararlanmasına olanak sağlamaktadır. Bunlar;

  • 19 Farklı Dilde Çeviri Özelliği: Uygulamanın tüm dünyada kullanılması kişiler arasında yapılan eşleşmelerde dil problemini ortaya çıkarmaktadır. Uygulama geliştiriciler bu problemin önüne geçmek için uygulama bünyesine 19 farklı dilde çeviri özelliği ekleyerek kişilerin daha akıcı ve hızlı bir şekilde sohbet etmesine olanak sağlamıştır.
  • Arkadaş Ekleme Özelliği: Uygulamayı kullanan kişiler arasında yapılan görüntülü konuşmalar sonrasında arkadaş ekleme özelliği kullanılabilmektedir. Kullanılan bu özellik ile kişiler özel arkadaş listeleri oluşturabilmekte ve bu listeledik arkadaşları ile istedikleri zaman görüşmeye devam edebilmektedir.
  • Cinsiyet ve Bölge Seçme Özelliği: Kullanıcıların daha fazla keyif alması için eklenen bu özellik kişilere konuşmak istedikleri kişilerin cinsiyet ve bölgesini seçme imkânı sağlamıştır.
  • İnstagram İle Entegre Olma Özelliği: İnstagram son dönemlerin en popüler paylaşım platformlarından birisi olduğu için bu özellik birçok kullanıcının işine gelmektedir. Kişiler arkadaşları ile istedikleri takdirde instagram hesabını paylaşarak daha fazla dikkat çekebilmektedir.

Sizler de bu gibi binlerce avantajlardan yararlanmak için Google Play ve İOS üzerinden Azar’ı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.